Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

Kulinarne wspomnienia z wakacji – „Danie dla Mola”

Kulinarne wspomnienia z wakacji – „Danie dla Mola”

 3 września  nasza szkoła wzięła udział w XXX edycji  konkursu literacko- kulinarnego ,,Danie dla Mola’’, pt. ,,Wspomnienia z wakacji’’.

Drużyna ,,Hubala’’  reprezentowana przez nauczycielki : Annę Prajsnar, Annę Poniewozik  i Annę Ziętek  zaserwowała uczestnikom  danie – krewetki w tempurze ,  jako wspomnienie z wyjazdu naszych uczniów  do Portugalii, w ramach projektu „Z Erasmusem w Europie”. Przypomnieliśmy  zebranym gościom, że Portugalczycy  to mistrzowie smażenia, szczególnie owoców morza a krewetki cieszą się tam szczególną  popularnością, nazywane są „różowym złotem” i uważane za afrodyzjak .Okraszone wierszem, smakowały uczestnikom wyśmienicie. Atmosfera była wspaniała, humory dopisały , a wygrała szarlotka z kruszonką wg. przepisu z książki Pani Moniki Oleksy, pisarki z Lublina, na spotkanie z którą zapraszamy we wrześniu (w imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie) .

  „Raz krewetka na talerzu, wystrojona  w swą tempurę,

Chciała razem z homarami zrobić niezłą awanturę .

Wtórowały jej  w tym raki i ślimaki

Chcąc odzyskać swoje miejsce,

Burząc przy tym inne smaki.

Lecz wieczorem, przy kolacji,

Kiedy wszyscy zakrzyknęli: „oto smak! aromat!

Racji wy nie mieli!

Do odważnych ten należy ,

 kto ten afrodyzjak posmakuje i uwierzy!”.