Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

Żyje w sercach i legendzie…

Żyje w sercach i legendzie…

,,Żyje w sercach i legendzie…’’ – pod takim hasłem  w dniu 1 października  w Naszej Szkole obchodziliśmy po raz  trzydziesty trzeci   Dzień Patrona Szkoły , majora Henryka Dobrzańskiego – ,,Hubala’’. Ze względu na reżim sanitarny  uroczystość odbyła się tylko  przy udziale klas pierwszych, które złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i wysłuchały krótkiej części artystycznej w wykonaniu uczniów klas maturalnych oraz  uczennic z klas III.

 W wystąpieniu okolicznościowym  dyrektor, Pan Janusz Sagan,  przypomniał sylwetkę Naszego Patrona, cytując słowa: ,,Honor i ojczyzna dewizą mu były’’.

 Dyrektor wręczył nagrody konkursu wiedzy o ,,Hubalu’’ dla klas I, które otrzymali :

I miejsce – Katarzyna Maliszewska

II miejsce – Klaudia  Migryt

III miejsce – Dominika Olchawa

Część artystyczną przygotowali wychowawcy klas maturalnych: pani  Joanna Mendykowska i pan Andrzej Pietrzak, oraz pani  Anna Prajsnar , wykonali uczniowie : Jakub Pawelec, Jakub Kowalczyk, Marcin Jarzyna, Kamil Olesiński – kl IV Ti, Jan Kolasiński – kl IV Tps oraz Julia Adamczyk , Otylia Grobelna – III Tw, Ewelina Wojtyła  III Twz .

Piękną dekorację stworzyła pani Joanna Mendykowska. Nad oprawą muzyczną i techniczną czuwał pan Andrzej Pietrzak, a ceremoniał szkolny poprowadził pan Marcin Kryk.