Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

Dzień języków obcych

Dzień języków obcych

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Nasza szkoła przyłączyła się do tych obchodów pokazując, że nauka języków może być również świetną zabawą.

Podczas lekcji języka angielskiego i niemieckiego uczniowie poznali wiele ciekawostek językowych, mogli pochwalić się znajomością alfabetów oraz sprawnością  w odczytywaniu „łamańców językowych”. Uczniowie próbowali także rozpoznać najdłuższe słowa w różnych językach obcych oraz sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując quiz językowy w aplikacji Kahoot!

Klasy 2TPS, 3TPS oraz 3TW/TPS wzięły udział w konkursie na króla memów. Uczniowie mieli za zadanie  dopisać  humorystyczne komentarze  w języku angielskim albo języku niemieckim do sześciu wybranych przez nauczyciela obrazków. Zwycięską klasą została 3TPS, która w nagrodę otrzymała dobre oceny.