Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

Europejski Tydzień Sportu

Europejski Tydzień Sportu

W dniach 23 – 30 września w całej Europie obchodzony jest Europejski Tydzień Sportu, którego celem jest promocja sportu i aktywności fizycznej.  Istotą kampanii jest zapoczątkowanie i przeprowadzenie  nowych działań zachęcających społeczeństwo do różnych form ruchu oraz kontynuowanie już istniejących, udanych przedsięwzięć o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) i ma zachęcić do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia ale również przez cały rok.

Nasza szkoła już po raz kolejny  włączyła się w tę kampanię organizując w ciągu Europejskiego Tygodnia Sportu, wydarzenia sportowe skierowane zarówno do uczniów naszej szkoły jak i do dziewcząt i kobiet ze środowiska lokalnego.  

W programie przeprowadzonych wydarzeń znalazły się:

28.09.21r turniej tenisa stołowego chłopców

29.09.21r turniej tenisa stołowego dziewcząt

29.09.21r. konkursy rzutów do kosza i żonglerki – Mistrz żonglerki

29.09.21r zajęcia fitness pod nazwą Bądź Fit z „ Hubalem” V dla kobiet spoza szkoły.