Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

Bądź Fit z Hubalem V

Bądź Fit z Hubalem V

29.09.2021r w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu już po raz kolejny w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia  fitness skierowane do dziewcząt i kobiet o charakterze lokalnym pod nazwą Bądź Fit z „ Hubalem” V. Celem tego projektu jest  promocja aktywności ruchowej,  w szczególności różnych form fitness, zdrowego stylu życia i odżywiania. Wydarzenie to ze względu na sytuację spowodowaną koronawirusem przeprowadzone zostało w reżimie sanitarnym z ograniczoną liczbą osób w grupie.

Tym razem uczestniczkom zaproponowano trzy formy  aktywności:

Fit Dance, Tabatę oraz wzmacnianie i relaks kręgosłupa.

Fit Dance – choreografie taneczne to trening cardio – wzmacniający układ sercowo – naczyniowy, którego „produktem ubocznym” jest spalanie.

Tabata to intensywny trening interwałowy przyśpieszający metabolizm. Wzmacnianie i relaks kręgosłupa to trening przede wszystkim dla osób prowadzących siedzący tryb życia, podczas którego wzmacniane są mięśnie pleców, bioder, brzucha,  z akcentem na mięśnie „core” oraz stretching.

Podczas imprezy  można było posilić się zdrowymi przekąskami przygotowanymi na bazie kaszy jaglanej, dyni, ksylitolu i płatków owsianych. Takie  słodycze nie zawierają cukru i  mogą być zdrową alternatywą tradycyjnych słodyczy. W naszy menu znalazły się:  sernik z kaszy jaglanej z dynią, makaroniki owsiane z migdałami, ciasteczka owsiane z żurawiną, babeczki pomarańczowe z dynią, batoniki daktylowe z cynamonem.

Dziękujemy za zainteresowanie naszym wydarzeniem, wspólny trening  i miło spędzony czas. Zachęcamy do systematycznej i różnorodnej aktywności fizycznej.

 Zajęcia zorganizowała i poprowadziła pani Joanna Mendykowska.

FIT_21_01

Zdjęcie 1 z 21