Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

Dance with me – projekt Erasmus+. Spotkanie projektowe w Hiszpanii.

Dance with me – projekt Erasmus+. Spotkanie projektowe w Hiszpanii.

W dniach od 6 -13 listopada odbyło się pierwsze spotkanie projektowe w ramach programu Erasmus+ Edukacja szkolna. Partnerstwo projektu „Dance with me”  tworzy 5 europejskich szkół z: Polski, Hiszpanii, Włoch, Chorwacji i Turcji. Pierwsza mobilność odbyła się w Hiszpanii w miejscowości Torre del Mar i przeznaczone było  dla nauczyciele. Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele: Katarzyna Maciejczyk, Barbara Długoszek, Anna Korba i Andrzej Pietrzak. Głównym celem tego spotkania była bezpośrednia praca nad dopracowaniem szczegółów projektu tj. ustalenie terminów poszczególnych mobilności, podzielenie zadań pomiędzy partnerów, wyjaśnienie wszystkich aspektów projektu, który będziemy realizować w ciągu 2 lat. Prezentacje krajów, regionów i miejscowości w których mieszczą się szkoły pozwoliły nam na poznanie naszych partnerów. Podczas wizyty został przeprowadzony konkurs na logo projektu. Zwyciężyło polskie  logo, zaprojektowane przez naszą szkołę. Od tego momentu to logo będzie zamieszczane na wszystkich wypracowanych w projekcie  produktach. W czasie pobytu poznaliśmy również dziedzictwo kulturowe i walory turystyczno – krajoznawcze  Torre del Mar, Malagi i Granady. Flamenco show, rozmowy z nauczycielami  uzmysłowiły nam jak gorący temperament mają Hiszpanie. Dla władz lokalnych Torre del Mar nasz przyjazd był dużym wydarzeniem. Powitanie odbyło się w siedzibie władz miasta, na które zaproszona została lokalna telewizja. Serdeczne podziękowania chcielibyśmy przekazać osobom i instytucjom, które przekazały nam gadżety reklamowe, albumy które pomogły nam zaprezentować nasz kraj, region i miasto. Burmistrz Bychawy  – Janusz Urban, Urząd Miasta Lublin, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bychawie.

Kolejne spotkanie odbędzie się na przełomie marca i kwietnia w Chorwacji, gdzie mobilność będzie już z uczniami.