Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

Hubalowa Wigilia 2021

Hubalowa Wigilia 2021

Tradycyjnie już, w pierwszy piatek grudnia, delegacja naszej szkoły uczestniczyła w XV Wigilii Hubalowej na Bielawach – leśnej polanie położonej w lasach Nadleśnictwa Opoczno. Tu w 1939 roku swoją ostatnią wigilię spędził major Henryk Dobrzański. Grudniowe spotkania w leśnej głuszy uczniów szkół noszących imię majora Hubala z leśnikami są już wieloletnią tradycją. Jak mówią słowa jednej z hubalowych piosenek „Krąg wiernych Ci Twych towarzyszy znów stanął na apel, Hubalu, Majorze Hubalu czy widzisz w ich twarzach żyjącą legendę?”. Uczniowie i leśnicy kontynuują tę tradycję od 2007 roku i spotkali się już piętnasty raz w tym samym miejscu, w którym ostatni żołnierze Wojska Polskiego, dowodzeni przez mjr. Henryka Dobrzańskiego, świętowali pierwsze Boże Narodzenie w okupowanej Polsce.

Po Hubalowej Wigilii udaliśmy się do Anielina, gdzie złożyliśmy wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicze przy Szańcu Hubala. Do zobaczenia za rok Hubalowa Rodzino …