Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

Zbiórka darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy

Zbiórka darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy

Samorząd Uczniowski wraz z całą społecznością naszej szkoły ogłasza zbiórkę darów rzeczowych dla rodzin przybywających do nas z Ukrainy oraz dla osób tam pozostających.

Zbieramy:

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!

Zbieramy odzież (nadającą się do użytku) oraz maskotki i zabawki dla dzieci. W naszej szkole są mamy z dziećmi w różnym wieku. Wszystkie te rzeczy przekazane zostaną rodzinom mieszkającym obecnie w internacie naszej szkoły. Pozostałe rzeczy przekazane zostaną do PCK lub Caritas w celu pomocy innym.

Rzeczy można przynosić codziennie do naszej szkoły. Zbiórka rzeczy na łączniku między internatem a szkołą.

Za okazaną pomoc w imieniu rodzin z Ukrainy serdecznie dziękujemy!!!