Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

Spotkanie klas technikum z przedstawicielkami policji

Spotkanie klas technikum z przedstawicielkami policji

10 marca 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielkami policji. Naszymi gośćmi były Panie: młodszy aspirant Iwona Cichocka i sierżant sztabowy Sylwia Kurdziel z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Spotkanie zorganizowane było z inicjatywy Pana Andrzeja Pietrzaka oraz uczniów klasy III TW i IV TPS.

W trakcie spotkania uczniom klas trzecich i czwartych o kierunku samochodowym, informatycznym i fryzjerskim przedstawiono zagadnienia związane  z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, nowymi przepisami/nowy taryfikator kar/, zachowania się podczas kontroli drogowej oraz zmian tunigowych w samochodzie – co wolno a co jest zabronione? Ponadto odpowiedzialnością karną osób pełnoletnich za popełnione wykroczenia drogowe a także najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych, wynikające głównie z nadmiernej prędkości, brawury, czy też jeździe pod wpływem alkoholu. Poruszane były także tematy związane z profilaktyką uzależnień czyli głównie konsekwencje prawne dot. zagadnień około narkotykowych i alkoholowych. Poza częścią, gdzie nasi zaproszeni goście prowadzili prelekcję w dwóch równoległych grupach, był też czas na pytania od słuchaczy. Młodzież naszej szkoły była mocno zainteresowana zagadnieniami, które przybliżyły im Panie: Iwona i Sylwia a w szczególności wykonywanie ćwiczeń na symulatorze alko i narkogogle.  
W związku z tym mamy nadzieję na dalszą kontynuację współpracy i kolejne spotkania z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Serdecznie dziękujemy za odbyte spotkanie.

Spotkanie-z-policja-01

Zdjęcie 1 z 18