Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

XXIII Półfinał Olimpiady Techniki Samochodowej w Warszawie.

XXIII Półfinał Olimpiady Techniki Samochodowej w Warszawie.

Organizatorem Olimpiady Techniki Samochodowej są Wydawnictwa Komunikacji i Łączności Spółka z o.o. w Warszawie przy współudziale redakcji czasopisma Auto Moto Serwis i we współpracy z Wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Przedmiotem II etapu olimpiady, przeprowadzonego 18 marca 2022 r. zdalnie (online) za pomocą komputerowego systemu konkursowego, był zestaw 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn, podstawy elektrotechniki i elektroniki) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, obsługa i naprawa pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp. W półfinale olimpiady uczestniczyło 275 uczniów z 76 szkół w Polsce. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Wiktor Król klasa IV TPS, Emil Poniewozik i Bartłomiej Wyka klasa III TW/TPS.
Wiktor Król zdobył 58 punktów i zajął 11 miejsce w Polsce/1 punkt, tak niewiele zabrakło do finału/. Opiekunem uczestników był mgr inż. Andrzej Pietrzak/nauczyciele wspomagający mgr inż. Marek Fijołek i mgr inż. Jakub Wieczorkiewicz/ . Gratulujemy wyników wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach Olimpiady Techniki Samochodowej.