Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

Pożegnanie maturzystów

Pożegnanie maturzystów

„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie…”

W piątek, 29 kwietnia, w naszej szkole, odbyła się uroczystość pożegnania klas maturalnych. Po czterech latach pobytu w murach ,,Hubala’’ naukę zakończyli uczniowie technikum informatycznego oraz technikum pojazdów samochodowych – wychowankowie pani Joanny Mendykowskiej i pana Andrzeja Pietrzaka. Był to bardzo podniosły moment dla wszystkich absolwentów, wychowawców, nauczycieli  i rodziców.

 Na początku słowa pożegnania i życzenia dla absolwentów wygłosił dyrektor szkoły Janusz Sagan. Odczytał list pani Kurator Teresy Misiuk. W imieniu Samorządu Szkolnego starszych kolegów pożegnał uczeń klasy III TPS Michał Pawelec, następnie słowa podziękowania dla dyrekcji, wychowawców, grona pedagogicznego i kolegów skierował Jakub Pawelec. W imieniu wychowawców wypowiedziała się pani Joanna Mendykowska gratulując ukończenia szkoły. Przekazała również życzenia „połamania przysłowiowego pióra” na maturze, życzliwych ludzi wokół, wytrwałości w dążeniu do realizacji celów i marzeń oraz  dokonywania właściwych wyborów życiowych. Szczególne słowa wsparcia  i życzenia skierowała również do uczniów z Ukrainy, którzy nie mogli wziąć udziału w uroczystości ze względu na toczącą się w ich kraju wojnę.

W czasie uroczystości zostały rozdane świadectwa, nagrody książkowe,  pamiątkowe  dyplomy za osiągnięcia sportowe oraz listy gratulacyjne dla rodziców uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu oraz godnie reprezentowali szkołę w środowisku. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymał  uczeń klasy IV TI Kamil Olesiński. Wśród uczniów  z najwyższą średnią znaleźli się jeszcze: Jakub Kowalczyk i Jakub Pawelec z klasy IV TI oraz Wiktor Król i Gerard Furmanek z IV TPS. Uczniowie Szymon Rzucidło  i Jakub Ciemięs otrzymali dyplomy za osiągnięcia sportowe.

Na zakończenie uczniowie klasy III TPS wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Maciejczyk, którzy byli odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości, przedstawili prezentację – wspomnienia z czterech lat pobytu maturzystów w szkole.

I tak oto dobiegł końca czteroletni przystanek w podróży przez życie, uczniów , którzy zapisali kolejne karty historii „Hubala”. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim wyników w nauce i ukończenia szkoły. Mamy nadzieję, że w waszej pamięci pozostaną tylko te najbardziej przyjemne i sympatyczne wspomnienia.  Życzymy sukcesów na egzaminach i w życiu osobistym .

Pozegnanie-maturzystow-01

Zdjęcie 1 z 58