Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

Nadanie Tytułu Ambasadora Czytelnictwa Urzędowi Miasta i Gminy Bychawa

Nadanie Tytułu Ambasadora Czytelnictwa Urzędowi Miasta i Gminy Bychawa

W piątek 6 maja br. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i gminy Bychawa odbyło się uroczyste wręczenie tytułu Ambasadora Czytelnictwa Panu Burmistrzowi Januszowi Urbanowi, który odebrała Pani Wice-burmistrz Magdalena Kostruba.

Gościem specjalnym tego wydarzenia była pisarka historyczno-obyczajowa z Olsztyna Joanna Jakubczak  (ps. Joanna Jax).

Spotkanie zgromadziło licznych czytelników i pracowników biblioteki oraz instytucji kultularnych i urzędników gminy oraz lokalnych i powiatowych mediów (Panorama Lubelska).

Pani Joanna zadebiutowała „Dziedzictwem von Becków” a obecnie ma na swoim koncie ponad 20 pozycji wydawniczych, do których sama w większoci wykonywała projekty okładek.

W udzielonym wywiadzie autorka opowiedziała o swoich inspiracjach, pomysłach i źródłach tworzenia książek oraz zdradziła tajniki pracy pisarza i zachęciła do poznania swoich bohaterów.

Jest to artystka zdystansowana do siebie i swoich dzieł.

Zachęcamy wszystkich do czytania, bo ono zmienia nasz wewnętrzny świat, warto usiąść w majowym sadzie i przenieść się w inną rzeczywistość.

Naszą szkołę na spotkaniu reprezentowała polonistka Anna Prajsnar, która wręczyła pisarce bukiecik wiosennych kwiatów z podziękowaniem za bogatą twórczość i otrzymała książkę z dedykacją autorki. (transmisja z wydarzenia w „Panoramie Lubelskiej” 6 maja 2022 o 18:30).

Galeria zdjęć oraz szczegółowa relacja dostępna na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej pod adresem … http://www.biblioteka.bychawa.pl/urzad-miejski-w-bychawie-ambasadorem-czytelnictwa/