Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

„Spotkania z Poprawną Polszczyzną”

„Spotkania z Poprawną Polszczyzną”

      W kwietniu informowałam, że pięcioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do finału V Międzyszkolnego Konkursu Ortoepicznego „Spotkania z Poprawną Polszczyzną”. Dzisiaj znamy już wyniki finału. Miło mi podzielić się wiadomością, że I miejsce zajął Michał Holweg, uczeń kasy III TWZ. Ewelina Wojtyła z kl. III TWZ otrzymała wyróżnienie zajmując IV miejsce, a Dominika Olchawa z kl. I Ti miejsce VII (biorąc pod uwagę fakt, że w finale znalazło się 23 uczniów to bardzo dobra lokata).
     Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Krasnobrodzie. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal oraz Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych KUL dr hab. Dariusz Skórczewski.

Przewodniczącą komisji konkursowej i sprawującą opiekę merytoryczną nad konkursem była Prodziekan Wydziału  Nauk  Humanistycznych  KUL  dr  hab.  Jolanta  Klimek-Grądzka.
     Celem konkursu było popularyzowanie zasad poprawnej polszczyzny wśród uczniów i pogłębianie świadomości językowej młodzieży. Gratulujemy tak dobrych wyników !