Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

Dance With Me – dzień pierwszy.

Dance With Me – dzień pierwszy.

W dniach od 19 – 24 września odbyło się czwarte spotkanie partnerów projektu Erasmus+ „ Dance with me”. Tym razem gospodarzem spotkania była nasza szkoła. 20 września koordynator projektu Katarzyna Maciejczyk oficjalnie powitała partnerskie szkoły z Włoch, Turcji, Chorwacji i Hiszpanii po czym wspólnie z uczniami naszej szkoły otworzyła mobilność uroczystym Polonezem  w strojach ludowych. Nauczycieli z czterech europejskich szkół powitał oficjalnie również dyrektor szkoły a z ramienia organu prowadzącego pani Anna Pawlas. Na uroczystość przybyły również Katarzyna Petryszak i Elżbieta Kąkol. Rozpoczęcie projektu, którego tematyka związana jest z tańcem uświetnił występ naszego ucznia Stanisława Wujastyka, który wspólnie ze swoją partnerką Karoliną Romanek zaprezentował  układy tańców standardowych i latynoamerykańskich. Dalsza część dnia wypełniona była działaniami i wynikającymi z przydziału zadań w projekcie . Po zwiedzeniu i pokazaniu gościom naszej szkoły zaproszono ich na poczęstunek przygotowany przez naszych rodziców. Następnie wszyscy wzięli udział w konkursach o sławnych postaciach, quizach i lodołamaczach. Młodzież integrowała się w międzynarodowych grupach mieszanych. Kulminacyjnym punktem tego dnia były warsztaty Poloneza. Naszym zadaniem jako gospodarza tej mobilności było nauczenie naszych partnerów krótkiego układu Poloneza a na zakończenie nagranie filmu. Wspaniała grupa projektowa doskonale poradziła sobie z tym zadaniem a wyzwanie zakończyło się sukcesem .

Dance-With-Me_1_-01

Zdjęcie 1 z 28