Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych

Co roku 26 września obchodzimy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, którego celem jest promowanie nauki języków oraz różnorodności językowej i kulturowej Europy. Uczniowie po raz kolejny mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat języków europejskich.

Na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego uczniowie pracowali w zespołach, rozwiązując zagadki i quizy językowe. Pytania zaszyfrowane w postaci kodów QR, przyporządkowywanie słów do języków europejskich, scrabblemania, kalambury, zapisywanie krótkich słów za pomocą cyrylicy, odczytywanie „łamańców językowych” – to zadania, dzięki którym udało nam się połączyć naukę z dobrą zabawą.

Europejski-dzien-jezykow-obcych-01

Zdjęcie 1 z 14