Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Chcesz być kimś w życiu to się ucz
Abyś nie zginął w tłumie;
Nauka- to potęgi klucz,
W tym moc, co więcej umie.
I zważ, nie popchną tego wstecz,
Ani pochłonął fale,
Kto umie choćby jedną rzecz,
Lecz umie doskonale. ”

14 X to dzień, w którym składamy podziękowania naszym nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za to że są, kształtują młode umysły i dbają o to, żeby uczniowie w szkole czuli się dobrze. Zawód nauczyciela nie jest dziś odpowiednio doceniany, a przecież gdyby nie on nie mielibyśmy: lekarzy, fachowców, biznesmenów, wszak ktoś ich nauczył czytać, pisać, wprowadził w tajniki wykonywanego zawodu. Uczniowie klasy IV TWZ z wychowawczynią p. Jolantą Szpytma oraz Samorządem Uczniowskim przygotowali uroczystość, w czasie której w sposób humorystyczny ukazali scenki z życia szkoły. Podziękowali za wysiłek, zaangażowanie w nauczanie i wychowanie młodych ludzi.