Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

„Wśród nocnej ciszy …”

„Wśród nocnej ciszy …”

Jest taki dzień, magiczny dzień radości i dobrych życzeń, obchodzony niemalże pod każdą szerokością geograficzną atmosferze ciepła i miłości.

21 grudnia 2022 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przygotowane przez uczennice klasy I TUF pod kierunkiem wychowawczyni pani Joanny Mendykowskiej. W świątecznym nastroju, w blasku choinkowych świec i Światełka Betlejemskiego, które przekazała nam 40 Drużyna Harcerska Tropiciele z Zaraszowa przenieśliśmy się do wydarzeń sprzed 2000 lat, kiedy to narodził się Jezus. Przy rozbrzmiewających kolędach,  uczennice przypomniały również zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe, kto chciał mógł połamać się opłatkiem  a pan dyrektor Janusz Sagan przekazał świąteczne życzenia dla całej społeczności szkolnej. 

Zachęcamy do pielęgnowania tych pięknych polskich tradycji świątecznych w naszych domach.

Wigilia-2022-01

Zdjęcie 1 z 13