Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

„Babę zesłał Bóg…”

„Babę zesłał Bóg…”

„Babę zesłał Bóg
Raz mu wyszedł taki cud
Babę zesłał Bóg
Coś innego przecież mógł….”
Tak śpiewała Renata Przemyk. Do tego momentu nawiązali uczniowie przygotowując przedstawienie z okazji Dnia Kobiet. Następnie pokazali jak zmieniała się kobieta  na przestrzeni wieków. Mogliśmy zobaczyć scenki z życia m.in. jaskiniowców, średniowieczną damę i rycerza, współczesną parę. Uczennice klas fryzjerskich zaprezentowały stylizacje kobiet z lat 30,50,70 ,80 oraz współczesne kreacje. Ubiór jest odbiciem czasów, aktualnej sytuacji politycznej, kulturalnej i społecznej. Moda, jak historia zatacza koło. Wiedzą to ikony stylów , wykorzystują projektanci. Zawsze modna jest jednak klasyka i elegancja, co pokazały uczennice prezentując kreacje wieczorowe. Scenariusz uroczystości opracowała pani Jolanta Szpytma. Stylizacje i fryzury panie: Anna Poniewozik i Agnieszka  Maciąg. Dekoracje wykonała pani Joanna Mindykowska. Nad stroną techniczną czuwał pan Robert Skoczylas.
W rolę Adama wcielił się Michał Pawelec, biblijną Ewę zagrała Martyna Kosidlak,  niespodziankę dla Adama przygotowały anioły: Jakub Małocha i Łukasz Moczybroda. Jaskiniowców zagrali : Katarzyna Chmiel i Dawid Batko. Średniowieczną damę i rycerza –Natalia Sękuła i Daniel Jargiło. Kreacje lat 30 zaprezentowały : Katarzyna Chmiel i Natalia Sękuła. Kobiecość i seksapil lat 50 można było dostrzec w kreacjach zaprezentowanych przez Wiktorię Kosidlak, Mariolę Klimek, Agnieszkę Nizińską. Hipisowskie  kreacje idealnie pasowały do Amelii Lewandowskiej i Eweliny Wojtyła. Drapieżny styl lat 80-tych zaprezentowały uczennice: Magda Moczybroda i Oliwia Kot. Parę z lat 80-tych zagrała Magda Moczybroda i Kamil Szymański. Współczesną klasykę i elegancję zobaczyliśmy w wykonaniu: Julii Moroniak, Martyny Kosidlak i Katarzyny Chmiel. Zwieńczeniem uroczystości były życzenia i kwiaty dla wszystkich kobiet od męskiej części naszej społeczności.

Dzien-kobiet-01

Zdjęcie 1 z 26