Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

Narodowy Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Narodowy Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Miło mi poinformować, że nasza szkoła, po raz drugi, przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Celem programu jest poprawa  stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek. Otrzymaliśmy dotację w wysokości 15000 zł  (w tym 3000 wkładu własnego) na zakup książek  będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami, zakup nowych elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej oraz realizację działań promujących czytelnictwo. Pierwsze zakupy już niebawem. Można jeszcze zgłaszać swoje propozycje tytułów książek, które chcielibyście przeczytać. Będziecie mogli je wypożyczyć na wakacje.


                                                                                                           Jolanta Szpytma