Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

35 lat minęło…

35 lat minęło…

Zespołowi Szkół Zawodowych Nr 1w Bychawie nadano imię majora Henryka Dobrzańskiego 1.X.1988 r. W tym roku obchodziliśmy 35 – lecie tego wydarzenia. Z tej okazji przybyli do nas zacni goście, którzy swoją obecnością uświetnili obchody tego wydarzenia.Wśród nich przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Lublinie, Starostwa Powiatowego w Lublinie, gminy Bychawa, instytucji, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych i podstawowych, emerytowani pracownicy szkoły.
    Przybyłych gości powitał dyrektor Janusz Sagan .Wygłosił przemówienie, w którym  podkreślił zasługi majora  Henryka Dobrzańskiego.
Uczniowie zaprezentowali część artystyczną ,w której przybliżyli zebranym postać  majora „Hubala” – człowieka, który do końca pozostał wierny Ojczyźnie. Patriotyzm, który major reprezentował swym życiem potrzebny jest i dzisiaj. Powinniśmy uczyć się od niego jak służyć,  reprezentować Polskę i walczyć o jej dobre imię. Historia  oddziału Hubala przekazywana jest kolejnym rocznikom uczniów naszej szkoły. Dzięki temu „Hubal” żyje nadal w legendzie, wierszach i piosenkach.
Zaproszeni goście skierowali do nas wiele ciepłych słów i życzeń.
W części artystycznej wystapili uczniowie klas V: Daniel Jargiło, Michał Holweg, Bartosz Wajrak, Kamil Szymański,  Sebastian Felek, Bartosz Kazimierak, Michał Pawelec, Jarosław Golan. Przygotowana została pod kierunkiem nauczycieli: p. Jolanty Szpytmy, która opracowała scenariusz, o scenografię zadbała p. Katarzyna Maciejczyk, oprawę muzyczną przygotowali panowie: Andrzej Pietrzak i przewodniczący Rady Rodziców p. Piotr Żyłka. Nad stroną techniczną uroczystości czuwał pan Robert Skoczylas a ceremoniał szkolny i uroczystość poprowadził p. Marcin Kryk.

Swieto-Szkoly-01

Zdjęcie 1 z 51