Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

A kiedy minie czas i miną lata,
I nie wiem, ile lat upłynie nawet…
Gdy przyjdzie rozwiązać trudną sprawę,
Wrócą do nas słowa spośród ławek.

A jeśli sami staniemy w środku klasy,
I kiedy pierwszy zrobimy ręką znak,
Przypomnimy sobie tamte szkolne czasy,
I to , że właśnie tę literę trzeba pisać tak.

A kiedy staniemy u rozstajnych dróg
I ciężko nam będzie w niejednej chwili,
Zrozumiemy , że spłacić trzeba wielki dług,
I wytrwamy – jak ci , co kiedyś nas uczyli…

 Tymi słowami 13.10. 2023 w naszej szkole samorząd uczniowski rozpoczął apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor szkoły, Janusz Sagan  odczytał list  Lubelskiego Kuratora Oświaty – Teresy Misiuk  oraz skierował słowa podziękowania   do wszystkich pracowników szkoły cytując słowa amerykańskiego koszykarza B. Conklina : ,,Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, ktoś, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł, do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania i działania ‘’.

Przedstawiciele samorządu wręczyli nauczycielom słodkie upominki  oraz dyplomy „Wyjątkowy nauczyciel” a nagrody dyrektora otrzymali nauczyciele: Barbara Długoszek, Marek Fiołek, Beata Foc, Joanna Mendykowska, Katarzyna Maciejczyk, Robert Skoczylas,  Tomasz Stoczkowski, Jolanta Szpytma, Urszula Wilkołazka oraz Jakub Wieczorkiewicz. Nagrodę organu prowadzącego otrzymał w tym roku pan Andrzej Pietrzak.

Gratulujemy, wszystkim życzymy dużo sił i wytrwałości, sukcesów na polu dydaktycznym i w życiu prywatnym .

Dzien-edukacji-01

Zdjęcie 1 z 11