Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

„Danie dla Mola”

„Danie dla Mola”

20.10.2023 nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji konkursu literacko-kulinarnego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie pod hasłem: „O czym szepcą szeptuchy?”, który odbył się w „Barze u Saszy”.

Uczennice naszej szkoły z klasy drugiej technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich przygotowały wzmacniającą zupę z pokrzyw, inspirowaną fragmentem utworu Joanny Chmielewskiej pt. „Złodziejka opowieści”.

Pod okiem opiekunek Anny Prajsnar i wychowawczyni tej klasy Joanny Mendykowskiej powstała aromatyczna pełna ziół i witamin zupa krem, która z ziołowymi paluchami pani Asi i swojską kiełbaską oraz kleksem śmietany smakowała wybornie. Dziewczyny Ania, Zuzia, Wiktoria, Ilona i Maja, opowiedziały też zebranym o prozdrowotnym wpływie pokrzywy na nasz organizm szczególnie na włosy i profesjonalnie podały naszą magiczną zupę.

Delektowałyśmy się też ziołowymi ciasteczkami, jajkami faszerowanymi kurdybankiem, chlebem ziołowym oraz racuchami z ziołową herbatką. Atmosferę spotkania umilał zespół „Sołectw Song” pod kierunkiem pana Marcina Mączki.