Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

Olimpiada Statystyczna

Olimpiada Statystyczna

W środę 8 listopada, w naszej szkole,  odbył się I etap VIII edycji Olimpiady Statystycznej, zorganizowanej przez Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Do udziału w Olimpiadzie zgłosiło się 5701 uczniów z 690 szkół z całej Polski. W naszej szkole ze statystyką zmierzyło się 8 uczniów.

Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy statystycznej i rozwijanie umiejętności analitycznych w obszarze analiz danych. To wyjątkowe wydarzenie daje młodym ludziom szansę zgłębienia tajników statystyki, co może poszerzyć ich horyzonty i lepiej zrozumieć funkcjonowanie otaczającego świata.

Do etapu okręgowego, który odbędzie się 6 grudnia, zakwalifikowali się:

Marcin Sura (5TPS) oraz Patryk Batko (5TWZ).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!