Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

„Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, jest.

Uskrzydlona bielą orła, bije rytmem naszych serc.

Niepodległa, niepokorna już nie zniknie nigdy z map,

Bo jest nasza, bo jest wolna, bo na imię Polska, Polska ma.”

10 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu, kilka słów na temat historii naszego kraju wygłosił dyrektor szkoły, a montaż słowno – muzyczny przygotowała klasa 2 TUF pod kierunkiem wychowawczyni Joanny Mendykowskiej i przy wsparciu polonistki Anny Prajsnar. Dziewczyny pięknie odśpiewały pieśni patriotyczne, a partie solowe uczennicy Karoliny wzbudziły wzruszenie i nostalgię. Gratulujemy występu, który przeniósł nas w lata zaborów i niepodległości.

Dnia 11 listopada delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach gminnych, uczestnicząc we mszy świętej w intencji Ojczyzny oraz składając wieniec pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

105-Rocznica-Odzyskania-Niepodleglosci-01

Zdjęcie 1 z 24