Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

SKANOWANIE 3D

SKANOWANIE 3D

W dniu 17 listopada  2023r  w naszej szkole odbyło się specjalistyczne szkolenie przeprowadzone przez pracowników firmy SMARTTECH 3D z Łomianek k. Warszawy na temat „SKANOWANIE 3D”.  W zajęciach praktycznych uczestniczyli uczniowie klas: technikum pojazdów samochodowych, technik informatyk, nauczyciele przedmiotów zawodowych samochodowych, informatycznych a także usług fryzjerskich.
Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego jak bardzo nowoczesna technologia przyczynia się do powstania wyrobów, które goszczą w naszym codziennym życiu. Dzięki skanerom wyposażonym w oprogramowanie SMARTTECH 3D, które umożliwia obsługę 300 milionów punktów pomiarowych można praktycznie odtworzyć wszystkie przedmioty bez żadnej dokumentacji  z różnych dziedzin przemysłu motoryzacyjnego, medycznego, lotniczego czy kosmicznego. Oprogramowanie pozwala na automatyczne obliczanie pola powierzchni i obwodu, a dzięki zaawansowanym funkcjom i inteligentnym algorytmom, tworzenie dokumentacji i modeli 3D, nigdy nie było tak proste i wygodne. Dodatkowo nowa funkcjonalności zmiany parametrów “czułości sensora” pozwala na skanowanie obiektów o ciemnej barwie. Mieliśmy okazję doświadczyć w formie ćwiczeń skanowania piasty koła, usunięcia powstałych podczas zabiegu skanowania zanieczyszczeń, ubytków czy niedoskonałości. Kilka godzin szkolenia pozwoliły nam na opanowanie podstawowych funkcji oprogramowania a także na poszerzenie własnej wiedzy na temat inżynierii odwrotnej. Serdeczne podziękowania dla przedstawicieli firmy SMARTTECH 3D za tak profesjonalny sposób przekazania wiedzy. Miejmy nadzieję, że uczestnicy szkolenia którzy kończą szkołę w tym roku szkolnym podejmą naukę w tym kierunku na studiach wyższych.

                                                                                                        Andrzej Pietrzak

Skanowanie-3D-01

Zdjęcie 1 z 29