Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

Przygotowania do wyjazdu do Portugalii rozpoczęte

Przygotowania do wyjazdu do Portugalii rozpoczęte

Grupa uczniów zakwalifikowanych na staże do Portugalii w ramach programu Erasmus+ rozpoczęła intensywne przygotowania do wyjazdu.

W ramach tych przygotowań prowadzone są zajęcia językowe oraz kulturowo – pedagogiczne.

Podczas prowadzonego kursu językowego stawiane jest na praktyczne użycie języka i dlatego zajęcia obejmują zarówno słownictwo codziennie jak i branżowe. Szczególny nacisk kładziony jest na umiejętności komunikacyjnych oraz rozumienia ze słuchu.

Przygotowania kulturowo-pedagogicznego – celem zajęć jest poznanie historii i kultury Portugalii, co wpłynie na poszerzenie horyzontów kulturowych uczniów. Część pedagogiczna obejmuje zagadnienia takie jak znalezienie się w nowym miejscu pracy, dostosowanie się do życia w grupie i zespole, efektywne spędzanie czasu w pracy i metody walki ze stresem.

Portugalia-02

Zdjęcie 1 z 12