Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

Konkurs wiedzy o Sejmie

Konkurs wiedzy o Sejmie

   13 marca grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Konkursie wiedzy o Sejmie RP, który odbył się w Zespole Szkół im. ks. A .Kwiatkowskiego w Bychawie.
 Organizatorem konkursu było Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu, z inicjatywy posła na Sejm RP  p. Magdaleny Filipek-Sobczak, przy współudziale Starosty Lubelskiego  p. Zdzisława Antonia. Konkurs poprzedził wykład pracowników Wszechnicy Sejmowej na temat architektury i historii Sejmu. Pani Poseł przybliżyła uczniom funkcjonowanie Sejmu i opowiedziała o swojej  codziennej pracy.
       Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu zawierającego 30 pytań na temat Sejmu. Zwycięzcy w nagrodę pojadą  na wycieczkę  do Warszawy. Nasi uczniowie nie zdobyli nagród, ale na pewno poszerzyli swoją wiedzę na temat historii i funkcjonowania Sejmu.

SEJM-01

Zdjęcie 1 z 11