Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

Czas na zdrowie – tydzień zdrowego żywienia

Czas na zdrowie – tydzień zdrowego żywienia

   W dniach 8 -17 kwietnia realizowaliśmy w naszej szkole, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, projekt edukacyjny „Czas na zdrowie – tydzień zdrowego żywienia”. W projekcie wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Za jego realizację odpowiedzialni byli: bibliotekarz szkolny, nauczyciel wychowania fizycznego, wychowawcy klas, pedagog specjalny, pielęgniarka szkolna.
   Celem projektu była promocja zdrowia i zdrowego odżywiania, pogłębianie wiedzy na temat zdrowego odżywiania z wykorzystaniem zbiorów biblioteki szkolnej , pogłębienie wiedzy na temat roli warzyw i owoców w żywieniu, znaczenia wody dla organizmu człowieka, kształtowanie umiejętności planowania posiłków z uwzględnieniem zasad zdrowego żywienia.
    Nasze działania poprzedziły zajęcia z wychowawcą, na których uczniowie przypominali i poszerzali swoją wiedzę na temat zdrowego żywienia i zaburzeń odżywiania.
   8 kwietnia odbyła się akcja „Pij wodę na zdrowie”, której celem było zwrócenie uwagi uczniów na rolę wody w organizmie. Tego dnia rozdawaliśmy butelki z wodą a o konieczności jej picia przypominała prezentacja multimedialna.

    9 kwietnia zwracaliśmy uwagę młodzieży na rolę warzyw i owoców w naszym jadłospisie. Na drugie śniadanie rozdawaliśmy jabłka, a o ich wartościach odżywczych i zaletach spożywania informowała prezentacja multimedialna.

   10 kwietnia odbyły się warsztaty dotyczące planowania posiłków. Reprezentacje wszystkich klas miały za zadanie skomponować zdrowy jadłospis na jeden dzień. W ten sposób udało się skompletować jadłospis na cały tydzień. Uczniowie planując posiłki korzystali z zasobów biblioteki szkolnej.

    11 kwietnia  gościliśmy panią dietetyk,  mgr Aleksandrę Flis, która usystematyzowała  i poszerzyła wiedzę młodzieży na temat potrzeb naszego organizmu. Bardzo chętnie i wnikliwie odpowiadała na zadawane pytania.

     Zwieńczeniem naszego projektu był Konkurs wiedzy o zdrowym żywieniu. Wzięło w nim udział 32 uczniów. Największym zasobem wiedzy na temat zdrowego żywienia wykazali się: Jakub Pęcak z klasy IV TWZ, Amelia Lewandowska z klasy IV TWZ, Dawid Batko z klasy III TI. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w projekcie.

Tydzien-zdrowego-zywienia-01

Zdjęcie 1 z 39