Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego
w Bychawie

Technik pojazdów samochodowych

Zawód kształcący specjalistów z dziedziny naprawy i eksploatacji  pojazdów samochodowych. Wraz z rozwojem motoryzacji wzrosło  także zapotrzebowanie na rynku pracy na dobrze wykształconych fachowców z zakresu naprawy i eksploatacji współczesnych pojazdów samochodowych. Pojazdów, które są naszpikowane elektroniką i nowoczesnymi technologiami. Technikum pojazdów samochodowych, dzięki nowemu programowi nauczania nadąża za postępem technicznym w tym zakresie i pozwala na wykształcenie

fachowców poszukiwanych przez pracodawców.

   Absolwent ma szansę zatrudnienia w salonach obsługi i sprzedaży samochodów, zakładach produkcyjnych i naprawczych, stacjach kontroli pojazdów, salonach sprzedaży, przedsiębiorstwach transportu samochodowego, instytucjach zajmujących się obrotem pojazdami samochodowymi i ich częściami, przedsiębiorstwach zajmujących się likwidacją pojazdów samochodowych, instytucjach zajmujących się ewidencją pojazdów oraz ubezpieczeniami komunikacyjnymi, przedsiębiorstwach doradztwa technicznego dotyczącego motoryzacji.

   Uczniowie mają przez cztery dni w tygodniu zajęcia lekcyjne i jeden dzień zajęć praktycznych na warsztatach szkolnych. Oprócz tego odbywają w klasie trzeciej miesięczną praktykę zawodową, w wybranych przez siebie zakładach mechanicznych, naprawczych lub serwisach samochodowych.